12 października, 2017

Aktualności

Postępy w diagnostyce patomorfologicznej

W pierwszy weekend października odbyła się doroczna, ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa „Postępy w diagnostyce patomorfologicznej”, organizowana dla lekarzy i diagnostów laboratoryjnych sieci Diagnostyka CONSILIO. W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy patomorfologów.

Tematyka wykładów poruszała głównie kwestie związane z klasyfikacją, standardami oraz kontrolą jakości w patomorfologii, omawiano również szeroko mechanizmy genetyczne (predykcyjne) w patomorfologii oraz przykłady z praktyki lekarskiej. Kierownikiem Naukowym Konferencji był Dr n. med. Krzysztof Bardanin.

 

To już kolejne (trzecie) spotkanie, które zgromadziło lekarzy-patomorfologów współpracujących z CONSILIO oraz cały Zespół laboratorium – zarówno z łódzkiej siedziby jak i innych laboratoriów sieci: Krakowa, Warszawy czy Wrocławia. Wykłady i dyskusje lekarzy odbywały się przez cały dzień; równolegle w sąsiedniej sali trwały pokazy pierwszej pomocy dla grupy pracowników laboratorium, administracji i działu obsługi klienta. Obie grupy połączyła wieczorna kolacja i wspólna impreza. Poniżej krótka foto-relacja z wydarzenia. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!

Tagi: